U Podvinju održana edukacija građana

Slika /CIVILNA ZAŠTITA/Vijesti/sl Brod1.jpg

Služba civilne zaštite Slavonski Brod, 1. srpnja 2025., provela je edukaciju građana za djelatnike Osnovne škole „Blaž Tadijanović“

Foto: MUP

Prisutni su se na edukaciji upoznali sa sustavom civilne zaštite, ali i vlastitom ulogom u zaštiti i spašavanju. Također su istaknute vrste velikih nesreća i katastrofa ovisno o uzrocima nastanka i s posebnim osvrtom na prirodne i tehničko-tehnološke nesreće te postupke i djelovanje prije, za vrijeme i nakon velikih nesreća i katastrofa.

Djelatnici Osnovne škole „Blaž Tadijanović“ i ostali zainteresirani građani su dobili informacije o važnost jačanja otpornosti na rizike kroz edukacije, odgoj i obrazovanje djece i stvaranja odgovornog društva i održivog razvoja.

Sudionici edukacije aktivno su se uključivali te svojim prijedlozima, komentarima i uputama dodatno pojasnili važnost održavanja ovakvih edukacija.