Predstavnici Ravnateljstva civilne zaštite na simpoziju u Lipiku
U organizaciji Hrvatske udruge medicinskih sestara/tehničara i drugih radnika u zdravstvu Domovinskog rata Lipik, 12. svibnja 2025. godine u Lipiku održan je stručni simpozij pod nazivom „Krizna stanja u sestrinstvu - Lipik 2025.“
Foto: MUPSimpozij je okupio brojne stručnjake iz područja zdravstva, civilne zaštite i sigurnosti, s ciljem razmjene znanja i iskustava o postupanju u kriznim situacijama.
Na poziv organizatora, Ravnateljstvo civilne zaštite sudjelovalo je putem svojih predstavnika - pročelnika Područnog ureda civilne zaštite Osijek Zvonka Grgeca i voditelja Službe civilne zaštite Požega Slavka Marinca. U svojem izlaganju, pročelnik Grgec predstavio je sustav civilne zaštite Republike Hrvatske, njegove ključne funkcije i ulogu u odgovoru na različite vrste kriza.
Cilj simpozija bio je sudionicima približiti mogućnosti koje Republika Hrvatska ima na raspolaganju u slučaju kriznih situacija, od prirodnih nepogoda do izvanrednih zdravstvenih događaja te istaknuti važnost međuresorne suradnje i koordinacije.
Uz Ravnateljstvo civilne zaštite, svoja su znanja i iskustva podijelili i predstavnici Hrvatskog Crvenog križa, Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu, Ministarstva obrane RH - zdravstveni sektor, kao i demograf doc. dr. sc. Stjepan Šterc s Veleučilišta u Karlovcu.


